Na plakacie widać dziecko, niemowlę uśmiechajace się. Plakat zawiera informację o udziale placówki w projekcie.
Szanowni Państwo,
informujemy, że nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Zdrowe Dzieci”. Projekt ten realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do 6 roku życia oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów, nauczycieli.
Cele ogólne projektu:
  • wzrost znajomości zasad zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej wśród dzieci;
  • zwiększona świadomość roli wody dla zdrowia człowieka, owocująca większą częstotliwością sięgania po wodę w ciągu dnia i w trakcie posiłków;
  • wzrost rozumienia znaczenia warzyw i owoców w diecie – wraz z podniesieniem w społecznym odbiorze ich atrakcyjności;
  • większa codzienna aktywność fizyczna;
  • integracja całych środowisk wychowawczych – rodziców, opiekunów, personelu placówek i dzieci – wokół tematu zdrowego stylu życia i żywienia.
Uwaga: Wpisując się na listę u nauczyciela grupy i podając swojego e-maila otrzymacie Państwo link do strefy dla rodzica.
plakat promujący i zachęcający do udziału w szkoleniach rodziców i opiekunów. Na plakacie znajduje sie zdrowa żywność, owoce i logo projektu