Bądź widoczny - bądź bezpieczny

projekt

Nasze przedszkole uczestniczyło w  I edycji akcji "Bądź Widoczny Bądź Bezpieczny" zorganizowanej przez firmę Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe z Bydgoszczy, nad którą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Torunia,

Za nami pierwszy z etapów projektu, czyli zajęcia edukacyjne przeprowadzane w przedszkolu przez Wydział Prewencji Komedy Miejskiej Policji w Toruniu.

Dzieci uczyły się podstawowych zasad poruszania się w pobliżu drogi i przejść dla pieszych. Dzięki magicznej tubie dzieci poznały różnicę między widocznością osób wyposażonych w materiały odblaskowe, a widocznością osób bez takich materiałów.

1widoczny

2widoczny

3widoczny

strzalki6   "Dziś o bezpieczeństwie na ulicy mówił nam SpongeBob Kanciastoporty." - Maja/Podróżnicy/

strzalki6   "Trzeba zapiąć pasy w samochodzie i siedzieć w foteliku bezpiecznym." - Paweł /Podróżnicy/

strzalki6   "Trzeba założyć kask, kiedy się jedzie na rowerze." - Kornelia /Podróżnicy/

strzalki6   "Trzeba założyć kamizelkę, żeby samochód nas nie przejechał." - Natalia /Podróżnicy/

strzalki6   "Trzeba puszczać samochody jak policja i strać, na sygnale." - Marysia /Podróżnicy/

strzalki6"Nie można przeszkadzać kierowcy, kiedy jedzie." - Matylda /Podróżnicy/

strzalki6   "Jak będzie blisko ulica, to trzeba zejść z roweru i przeprowadzić rower." - Antek /Podróżnicy/

Kolejnym etapem będzie przygotowanie prac plastycznych tematycznie związanych z bezpieczeństwem na drogach i noszeniem materiałów odblaskowych.

natalka podroznicy

Natalia "Podróżnicy"

wojtek podroznicy

Wojtek "Podróżnicy"

W wielkim finale spotkają się dzieci z toruńskich przedszkoli, w czasie którego zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy na temat "Świadomy uczestnik ruchu drogowego".

Dzieci otrzymają otrzymają wysokiej jakości kamizelki odblaskowe, ufundowane przez organizatora - firmę Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe.

Sprawozdanie z finału akcji

Podczas finału akcji nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy "Odkrywców". Dzieci przedstawiły scenkę rodzajową "A mogło być inaczej" oraz brały udział w róznego rodzaju quizach dotyczących bezpieczeństwa ruchu pieszych na drodze.
Natomiast nagrody za udział w konkursie plastycznym odebrali: Blanka Czyżewska i Wojtek Mazurczak z grupy "Podróżników" oraz Marta Jankowska z grupy "Turystów" i Olaf Czyżewski z grupy "Tropicieli".

final2

final5

final4

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie