Program “Przedszkole na Czasie”

Program “Przedszkole na Czasie” to zupełnie nowa propozycja wspierająca nie tylko dzieci, ale też pedagogów.

Celem akcji było wprowadzenie dziecka w zagadnienia związane z czasem. Poprzez zabawę zaproponowaną w projekcie, dzieci uczą się, jak odczytywać godziny, jak rozpoznawać pory roku, ale także poznają normy społeczne, zasady organizacji czasu i budowania w oparciu o niego relacji międzyludzkich. Zarządzanie czasem to ważna kwestia nie tylko w pandemicznych czasach i nie tylko dla najmłodszych. W natłoku obowiązków bardzo ważna jest umiejętna selekcja i optymalizacja, a wiele możliwości spędzania czasu i bogata oferta kulturalno-rozrywkowa wymaga kontroli i zadbania o chwilę dla siebie samych.  Biorąc udział w programie należało zrealizować podczas zajęć dydaktycznych  5 z 10 wyzwań Knock Nocky!

Wyzwania „Zadania na czasie” w załączniku – Wyzwania – Knock Nocky

Korzyści dołączenia do programu “Przedszkole na Czasie”:

• promocja placówki,
  • zestaw inspirujących zadań,
  • specjalny znaczek “Przedszkole na Czasie”, który wyróżnił grupę i nasze przedszkole,
  • seria motywatorów, czyli specjalnych odznaczeń,
  • tytuł “Przedszkole na Czasie” oraz dyplomy dla dzieci, opiekunów oraz przedszkola.

Realizatorzy (rok szkolny 2021/2022): „Przyrodnicy”