„Cała Polska Programuje”

Organizatorem jest Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej”, która w ramach organizowanego przez nią Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować” zaprosiła przedszkola do wzięcia udziału w wyzwaniu „Cała Polska Programuje”. Wydarzenie, zgodnie z nazwą, obejmuje całą Polskę i odbywać się będzie przez 10 dni, od 28 września do 9 października 2020. Podczas trwania wydarzenia „Cała Polska Programuje” nauczyciele, edukatorzy, rodzice wraz ze swoimi dziećmi realizować będą przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania.
Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.
Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści.
Patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji, miesięcznik Bliżej Przedszkola, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Realizatorzy – grupa „Turyści”