Warsztaty ekologiczne

17.11. 2023r. „Odkrywcy” wzięli udział w ekologicznych zajęciach edukacyjnych o bioróżnorodności w Toruńskim Inkubatorze Technologicznym. Porządkowały i utrwalały wiedzę z zakresu ochrony środowiska: segregowały śmieci do pojemników oznaczonych odpowiednim kolorem, tworzyły zespołowo postaci z nieużytków i nadawały im nazwy, układały puzzle o zwierzętach, zdobywały punkty przestrzegając zasady zdrowej rywalizacji, kulturalnie zachowywały się w miejscach publicznych.

Troje dzieci z apetytem zajada spaghetti.

Prowadzący zajęcia prezentuje wraz z zespołem dzieci ich postać z nieużytków.

Dwóch chłopców rysuje kosz z odpadami przy stoliku.

Jeden z zespołów prezentuje na środku sali przed wszystkimi swoje prace - rysunki koszy z odpadami.

Sześcioosobowy zespół dzieci układa puzzle o zwierzętach przy stoliku.

Dziewczynka wraz z prowadzącym zajęcia przyglądają się rozrzuconym na dywanie śmieciom.

Jedno z dzieci prezentuje tabliczkę oceniającą z symbolem graficznym "OK".

Dziewczynka wrzuca kolorową piłeczkę - zdobyty punkt dla drużyny do drewnianego stojaka na punkty stojącego na stole.