Bliżej siebie – bliżej Europy

W tym roku nasza grupa rozpoczęła realizację programu mającego na celu przybliżenie dzieciom kontynentu na którym mieszkamy. 2 letni program rozpoczęliśmy tygodniem, w którym dzieci dowiedziały się o istnieniu różnych kontynentów, w tym Europy. Poznały jej położenie na mapie świata. Dowiedziały się również o istnieniu Unii Europejskiej. Teraz już wiedzą, że na kontynencie jest dużo państw, a wśród nich nasza Polska. Wiele języków, różny wygląd skóry, inne tradycje i kultura to cechy, które dzielą różne kraje, mimo to motto UE mówi o tym, że zjednoczeni jesteśmy w tej różnorodności, to co nas dzieli, może nas łączyć. W kolejnych miesiącach będziemy zwiedzać wybrane kraje.

Na zdjęciu dzieci prezentują samodzielnie wycięte wyklejone wydzieranymi kawałkami żółtej kartki gwiazdy do zrobienia flagi Unii Europejskiej.

Na zdjęciu dzieci prezentują wykonane dwie duże flagi Unii Europejskiej.