Co z tymi śmieciami?

Większość towarów, które kupujemy w sklepach jest wykonana z plastiku, szkła, papieru, aluminium i innych metali, czyli tworzyw, które możemy ponownie wykorzystać. Posegregowane przestają być śmieciami – stają się wartościowym surowcem. Można je ponownie wykorzystać i przetworzyć – nazywa się to recyclingiem. Tego właśnie dowiedziały się dzieci z „Poszukiwaczy” podczas zajęć 20.09.2023 z Panią z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Dzieci wiedzą już do jakich pojemników należy wyrzucać poszczególne śmieci, znają ich dalszą drogę i będą pamiętały jak ważna jest segregacja.

Nasze wrażenia:

Nikola: „Dostaliśmy wydrukowane rysunki – torby do połączenia śmieciarki. Uczyliśmy się do jakiego pojemnika wyrzucać śmieci.”

Pola: „Pani nam mówiła do jakich koszów mamy wyrzucać śmieci.”

Hania: „Mogliśmy wziąć rysunki, przed zajęciami był chory lisek i mówiliśmy mu na ucho swoje imię.”

Nataniel: „Uczyliśmy się segregować śmieci.”

Na zdjęciu pani prowadząca pokazuje dzieciom śmieciarkę.

Pani prowadząca przekazuje dzieciom liska.

Zdjęcie grupowe dzieci, na którym przekazują sobie maskotkę lisa i się jej przedstawiają.