Dzień Kundelka

Dnia 27.10 w grupie „Tropicieli” obchodzono Dzień Kundelka. Dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola swoje pluszowe psiaki, z zadowoleniem opowiadały o ich wyglądzie oraz imionach. Kolorowały także z uśmiechami na twarzy sylwetki psów, nadając im na końcu unikatowe imiona. Chętnie także uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych poznając dokładną budowę kundelka, to czym się żywi i to, co jest mu potrzebne do codziennego funkcjonowania. Na koniec dnia, uśmiechnięte pozowały do wspólnego zdjęcia przy girlandzie.

Dzieci uśmiechnięte siedzą na dywanie. W górę unoszą swoje maskotki-kundelki, a przed nimi leżą ilustracje przedstawiające przedmioty, jakich używa się przy dbaniu o swojego pupila (miska, obroża, karma itd.) oraz to, jak zbudowany jest kundelek (uszy, ogon, język, nos itd.)

Dzieci grupowo i z szerokimi uśmiechami pozują do zdjęcia. Za nimi znajduje się kolorowy napis ,,Dzień kundelka'', a każdy z nich trzyma w dłoniach swoje pluszowe psiaki i wznosi je w górę, pokazując je. Jedna z dziewczynek, stojąca na środku jest w przebraniu jednego z bohaterów bajki pt. ,,Psi Patrol''.

Dzieci ze skupieniem, siedząc przy stoliku wykonują techniką kolorowania różnokolorowymi kredkami ołówkowymi sylwety psa-kundelka.