Dzień Ziemi

Dnia 27.04.2024 roku w grupie „Tropicieli” obchodzono Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci dowiedziały się na zajęciach o tym, jak dbać o naszą planetę, czym jest ekologia oraz jak odpowiednio należy segregować śmieci. Wykonały także grupową pracę plastyczną pod tytułem ,,Nasza szczęśliwa Ziemia” – pokolorowały wspólnie kredkami kontury naszej eko planety.

Chłopiec w skupieniu wrzuca obrazek z bio odpadem do odpowiedniego (brązowego) śmietnika wykonanego z papieru. W tle obserwują go pozostałe dzieci z grupy, czy aby na pewno prawidłowo wykonuje zadanie.

Dziewczynka w skupieniu wrzuca obrazek z metalową rzeczą do odpowiedniego (czerwonego) śmietnika wykonanego z papieru. W tle obserwują ją pozostałe dzieci z grupy, czy aby na pewno prawidłowo wykonuje zadanie.

Dzieci grupowo siedzą przy stolikach i w skupieniu oraz z radością wykonują swoją pracę plastyczną. Kolorują kolorowymi kredkami dużą kolorowankę ukazującą eko Ziemię.

Dzieci w swojej grupie z szerokimi uśmiechami prezentują wykonaną i odpowiednio pokolorowaną przez siebie eko planetę Ziemię, która segreguje odpady. Za nimi, w tle, na zielonej tablicy znajduje się napis ''Dzień Ziemi''.