Kodeks Przyjaciela Lasu

Dnia 24.10 w grupie „Tropicieli”, w ramach podsumowania tygodnia zajęć o tematyce leśnej, wykonano Kodeks Przyjaciela Lasu. Każde z dzieci z zadowoleniem odcisnęło na plakacie swoją dłoń pomalowaną farbą, wspólnie tworząc przez to i wypełniając duże, zielone drzewo obok którego znalazły się ustalone wraz z nauczycielką zasady zachowania się w lesie:
-„Nie będę kaleczyć kory drzew”,
-„Nie będę płoszyć zwierząt”,
-„Nie będę śmiecić”,
-„Nie będę niszczyć gniazd ptaków”,
-„Nie będę zrywać chronionych roślin”,
-„Nie będę rozpalać ogniska”,
-„Nie będę łamać gałęzi”,
-„Nie będę hałasować”.

Dzieci z uśmiechem odciskują rękę pomalowaną farbą brązową lub zieloną na plakacie na znak tego, że podpisują się i zgadzają na wszystkie wymienione zasady w Kodeksie Przyjaciela Lasu.

Dzieci z uśmiechem odciskują rękę pomalowaną farbą zieloną na plakacie na znak tego, że podpisują się i zgadzają na wszystkie wymienione zasady w Kodeksie Przyjaciela Lasu.