Magiczna Kraina Świętego Mikołaja

5 grudnia „Poszukiwacze” wybrali się do Magicznej Krainy Świętego Mikołaja w Górsku. Już od progu czekały na dzieci elfy, które przeniosły je w magiczny, świąteczny klimat. Zabawę dzieci rozpoczęły w sali zabaw bawiąc się w dmuchanym basenie z piłeczkami i grając w gry zręcznościowe. Następnie zaproszono „Poszukiwaczy” do Komnaty Tradycji. Aby do niej dotrzeć musieli pokonać wiele zakrętów w tunelu! „Poszukiwacze” utrwalali wiedzę dotyczącą tradycji bożonarodzeniowych w różnych krajach. Następnie bałwan Olaf zaprosił dzieci do kina na krótki seans odcinka specjalnego Epoki Lodowcowej. Po pożegnaniu z Olafem przywitała dzieci Pani Mikołajowa i zaprosiła je do pokoju Świętego Mikołaja! Najprawdziwszego na świecie! Każdy mógł na ucho powiedzieć Mikołajowi o swoich wymarzonych prezentach, dzieci zaśpiewały mu nawet świąteczną piosenkę. Po spotkaniu z Mikołajem dzieci brały udział w warsztatach – tworzyłyy własne, brokatowe bombki, które zabrały do domu. Nie był to jeszcze koniec atrakcji, bo czekał na dzieci ostatni elf z… ogromnymi bańkami mydlanymi, w których je zamykał! Na pożegnanie wszyscy zatańczyli taniec pingwina. Tego dnia atrakcji nie było końca, a dzieci szczęśliwe wróciły do domu i jeszcze długo opowiadały o wycieczce.

Grupa dzieci siedzi na dywanie w pokoju Świętego Mikołaja i rozmawia z nim, Mikołaj siedzi na zielonym fotelu, trzyma laskę, pyta dzieci o wymarzone prezenty.

Dzieci są pracowni warsztatowej, ozdabiają bombki świąteczne przy pomocy kleju i brokatu, siedzą wspólnie przy długim stole.

Grupa dzieci stoi obok siebie na scenie z Olafem - postacią z bajki "Kraina lodu" i pozuje wspólnie do zdjęcia.

Dzieci słuchają opowieści prowadzącej o Komnacie tradycji, prowadząca podaje instrukcje jak się do niej dostać, pokazuje mapę, jest ubrana w długą czerwoną suknię, dzieci słuchają z zaciekawieniem.