Muzyka etniczna

8 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu rozbrzmiewały dzwięki muzyki etnicznej. A wszystko to, za sprawą Pana Arkadiusza, podróżnika – pasjonata, no i co najważniejsze multiinstrumentalisty.
A skoro mowa o egzotycznych instrumentach, to było ich całe mnóstwo. Począwszy od drewnianych grzechotek – Kokiriko, poprzez Reko-Reko (po naszemu rech-rech, brzmi trochę znajomo, prawda?) czyli grupy instrumentów dzwiękonaśladowczych w kształcie różnej wielkości żab, a skończywszy na Garputli, rodzaju tamburyna – no nie, nie do końca takiego, jaki mamy w przedszkolu. Dzieci nie tylko mogły zapoznać się z budową tych instrumentów, ale miały także okazję własnoręcznie na nich zagrać w składzie orkiestrowym. Bo przecież muzyka łączy. Całość warsztatów dopełnił egoztyczny strój prowadzącego, jego niebanalna osobowość, no i pasja, którą zaraził wszytskich zgromadzonych. Życzymy Panu Arkowi jeszcze wielu pięknych i owocnych podroży! A po cichu czekamy na kolejne odwiedziny i relację.

Na zdjęciu widzimy dzieci z grupy przedszkolnej 6-latków "Poszukiwacze" wraz z prowadzącym warsztaty związane z muzyką etniczną. Zajęcia warsztatowe odbywają się na sali gimnastycznej Przedszkola Miejskiego nr 11 w Toruniu.  Dzieci siedzą w kole, są uśmiechnięte i zainteresowane zajęciami. Prowadzący, ubrany  w strój etniczny, gra na bębenku. W tle widoczne różnorodne instrumenty zgromadzone na stolikach oraz przybory gimnastyczne ułożone na szafkach i półkach.

Dzieci z grupy "Poszukiwacze" siedzą w kole na sali gimnastycznej PM 11 w Toruniu. Sześcioosoboiwa grupa dzieci tworzy orkiestrę i próbuje swoich sił, grając na instrumentach  drewnianych. Reszta dzieci przypatruje się im z zainteresowaniem. Panuje radosny nastrój. W tle widoczne zgromadzone instrumenty muzyczne oraz przybory gimnastyczne.