Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka na sportowo

20.09.2023r. grupa „Odkrywców” świętowała „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” na sportowo w formie małej olimpiady połączonej z wizytą gościa – mamy Tymka. Dzieci poznały zawód fizjoterapeuty – osoby, która bardzo pomaga ludziom mającymi trudności z poruszaniem się. Nasz gość zorganizował dla nas mały trening na sali gimnastycznej – była ścieżka dla gimnastyki rąk i nóg, rozciąganie gum, ćwiczenia równoważne i nie tylko. Dzieci przyniosły tego dnia do przedszkola swoje ulubione akcesoria sportowe i zachowując bezpieczeństwo korzystały z nich do woli na terenie przedszkolnym: jeździły na hulajnogach, rolkach, kręciły hula-hopem, skakały na skakankach, grały w piłkę nożną i koszykową, a nawet w „Latającą bilę” w parach.

Mama Tymka opowiada dzieciom o swojej pracy fizjoterapeuty. Dzieci z uwagą słuchają.

Dzieci ustawione w rzędzie wykonują różne zadania sportowe: rozciąganie na taśmie, utrzymanie równowagi na kole balansującym.

Dzieci doskonalą koordynację wzrokowo - ruchową na macie z ułożonych rąk i stóp.

Dzieci siedząc w kole jeden za drugim, wykonują na plecach kolegi masaż.

Dwie dziewczynki bawią się "Latającą bilą".

Grupka dzieci gra w koszykówkę.

Dzieci korzystają z zabawek równoważnych.

Dzieci rozgrywają mecz piłki nożnej.

Zdjęcie grupowe dzieci na tle napisu: DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.