Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień 30 listopada 2023 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Wędrowcy”. Tego właśnie dnia odbyła się ich pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, podczas której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej ślubownie złożyli Rodzice,a następnie dzieci.Potem dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Pasowanie na Przedszkolaka jest uroczystością, która wzmacnia więź dziecka z przedszkolem, dając mu poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej. Serdecznie witamy wszystkich „Wędrowców” w szeregach naszego przedszkola!!!

Na zdjęciu dzieci ustawione w pociąg, przygotowane do wyjścia z sali przedszkolnej na uroczystość. Dziewczynki w strojach lalek mają załozone wielkie kokardy we włosy i niebieskie spódniczki tiulowe. Natomiast chłopcy są przebrani za misie, ubrani cali na brązowo, na głowy mają założone maski misiów.

Górna część zdjęcia przedstawia misie, które mówią wierszyk o niedźwiadku, dolna część zdjęcia przedstawia ustawione w szeregu lale przygotowujące się do wygłoszenia swojego wiersza. W tle widać dekorację: wielke skrzydła z mottem: "Dajmy dzieciom szansę rozwinąć skrzydła".

Na zdjęciu Pani Dyrektor pasuje wielkim ołówkiem na przedszkolaka dzieci, które były nieobecne na uroczystości. Rzecz się dzieje w sali przedszkolnej.