Program „Mamo, Tato, wolę wodę”

Nasze przedszkolaki włączyły się do realizacji  programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!”. W ramach programu dzieci biorą udział w cyklu zajęć, których głównym celem jest podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia. Podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych dotyczących  wody, dzieci zdobywały wiedzę o wodzie. Przygody, które już zostały zrealizowane z projektu to: „Moja kropelka wody”, „Moja rodzina”, „Co lubi woda?”, „Spragnione zwierzęta”, „Wodna muzyka”. Dowiedziały się co to jest woda i skąd pochodzi, jakie ma znaczenie dla ludzi, roślin i zwierząt oraz jakie ma zastosowanie w życiu codziennym. Dzieci mają stały dostęp do wody i mogą korzystać z niej zarówno po wysiłku fizycznym jak i w każdej dowolnej chwili. Dzieci poznały znaczenie picia wody dla organizmu oraz utrwaliły nawyk częstego jej picia. Za każdy wypity kubek otrzymywały nakleję na kartonową kropelkę, pod koniec tygodnia zostały wręczone medale. Podsumowując:  Nasza przygoda z wodą się nie kończy, projekt będzie nadal realizowany. Należy jednak  podkreślić, że wprowadzony program jest doskonałym przykładem kształtowania prozdrowotnych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobywają  wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce. Zapraszamy na fotorelację.

tablica demonstarcyja Mamo, Tato wolę wodę.

Dzieci malują kartonowe krople wałkiem maczanymw farbie.

Eksperymenty z wodą- dziewczynka dotyka ciecz Nienetonowska Plakat- do czego potzrebujemy wodę

Przygoda spragnione zwierzątka, dzieci prawidłowo dopasowały pozywienie do zwierzatka dodatkowo wiedziały, że każde zwierze potrzebuje wody

Dziewczynka, która zdobyła brązowy medal.

dziewczynka, która zdobyła srebrny medal Dziewczynka, która zdobyła złoty medal. dziewczynki, które zdobyły medale w zabawie kto zbierze więcęj naklejek za kubek wody