Spotkanie z alpakami

6 grudnia odwiedził nas w przedszkolu gość nie byle jaki, a mianowicie… ALPAKI. To cudowne zwierzęta, delikatne, o łagodnym usposobieniu, całkowicie pozbawione agresji. Mogły się o tym przekonać przedszkolaki z grupy „Poszukiwacze” karmiąc je, ich marchewkowym przysmakiem, głaszcząc po puszystym futrze czy spacerując z nimi po śniegu. Żywe lekcje przyrody to doskonały sposób nie tylko na pogłębienie wiedzy o danym gatunku, ale także na oswojenie i przełamanie lęków i stresu. Nade wszystko kontakt z alpakami, całkowite zaufanie i poddanie się im, przyniosło dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji i radości, co odmalowało się pięknie, tego dnia, na ich twarzyczkach.

Na zdjęciu widoczne są dzieci z grupy "Poszukiwacze" wraz z prowadzącymi warsztaty oraz alpakami. Dzieci pozują do zdjęcia grupowego na placu przedszkolnym. Są uśmiechnięte i zadowolone. Z tyłu grupy widoczne alpaki ze świątecznymi rogami oraz prowadzący zajęcia w czapkach Św. Mikołaja. Na zewnątrz panuje zimowa atmosfera, plac pokryty jest śniegiem.

Dwójka chłopców, na przedszkolnym placu zabaw, karmi jedną z alpak smakołykami. Prowadzący zajęcia przytrzymuje zwierzę za uprząż. Dzieci są szczęśliwe i podekscytowane. W tle widoczne grupka dzieci, czekająca na swoją kolej karmienia oraz opiekunka z drugą alpaką, rozdająca smakołyki do karmienia. Na zewnątrz panuje zimowa atmosfera, plac pokryty jest pokrywą śnieżną.