Spotkanie z przewodnikiem

Dnia 10.04.2024 w grupę „Tropicieli” odwiedziła ciocia Łucji – Pani Przewodnik z naszego miasta. Opowiedziała dzieciom historię Torunia oraz zapoznała je z najważniejszymi zabytkami naszego miasta, przytoczyła jego legendy, pokazała strój dawnych księżniczek wywodzących się z naszego miasta. Dzieci miały także okazję obejrzeć, jak wygląda wizytówka oraz znaczek przewodników.
Dzieci siedzą na dywanie i z uwagą oraz zainteresowaniem słuchają opowieści (przebranej w strój danej księżniczki) Pani Przewodnik na temat historii naszego miasta - Torunia.
Dziewczynka z zaciekawieniem ogląda oraz dotyka przedmiotu określającego przewodnika - jego odznaki, którą noszą na szyi.
Wszyscy wspólnie pozują z szerokimi uśmiechami do zdjęcia z Panią Przewodnik. Między dziećmi oraz w tle znajdują się plakaty oraz makiety symboli Toruńskich - piernika oraz Anny Wazówny i herbu naszego miasta.