Traperzy – Olimpiada matematyczna

,,Matematyka nie jest trudna ani nudna. Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka” /Arystoteles/

15 marca dzieci z grupy Traperzy uroczyście obchodziły Ogólnopolski Dzień Matematyki. Był to bardzo ciekawy, wesoły i kolorowy dzień – pełen matematycznych zabaw.  Dzieci brały w matematycznych zmaganiach podczas Olimpiady Matematycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z klockami, BeeBotami , które rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię, kreatywność, symetrię, orientację w przestrzeni i wiele innych pojęć matematycznych.

Dzieci wspólnie rozwiązując różne zadania uczyły się współpracy.. Podczas zabaw z figurami geometrycznymi dzieci nazywały kolory, porównywały kształty, podawały nazwy figur oraz układały kolorowe figury. Nie zabrakło również zabaw muzycznych przy piosenkach Pani Zuzi  „Matematyka +Ruch”. Zabawy i radości było mnóstwo! Na zakończenie, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Matematyka jest SUPER!!!

Zapraszamy na fotorelację – klik