Traperzy – Pół godzinki dla rodzinki

Najważniejszą rolę w budowaniu nawyku czytania powinien odgrywać dom. Często jednak przedszkole uzupełnia domowe czytanie poprzez codzienny kontakt z książką, dając szansę tym dzieciom, którym go brak. W związku z tym w ramach akcji „Pół godzinki dla rodzinki” kontynuujemy  tradycję głośnego czytania dzieciom poprzez włączanie do niej chętnych rodziców. Tym razem, na nasze zaproszenie, w przedszkolu pojawiła się mama Bartka, która przeczytała dzieciom  bajkę o Albercie.

Pamiętajmy, że zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych. Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym dużo się czyta rozwijają się lepiej niż ich rówieśnicy.

Głośne czytanie wszechstronnie działa na dziecko: stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, zbliża, uczy wartości, buduje poczucie własnej wartości. Dlatego kochani Rodzice czytajcie swoim dzieciom codziennie, jak również ZAPRASZAMY do głośnego czytania w naszym przedszkolu.

Dzieci-z-grupy-Traperzy sluchaja czytanej bajki przez mame Bartka