Traperzy – Tydzień w Grecji

Kalimera!

Dzieci z grupy Traperzy wybrały się na ,, wycieczkę ” do słonecznej Grecji.  W czasie tej podróży dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o tym pełnym historii kraju. Poznały stolicę Grecji Ateny, najciekawsze zabytki, położenie na mapie oraz zatańczyły grecki taniec Zorbę. Podczas zajęć plastycznych  dzieci wykonały flagę. Degustowały też greckie przysmaki, takie jak oliwki, ser feta oaz wykonały sałatkę grecką. Język grecki jest bardzo trudny, ale mimo to dzieci nauczyły się kilku zwrotów np. dzień dobry – kalimera. Przedszkolaki ubrane w greckie stroje i wieńce laurowe uczestniczyły  również w igrzyskach olimpijskich. Wszystkie konkurencje budziły wiele emocji: rzut w dal, przeciąganie liny, wyścigi rydwanów. Nasza wyprawa  do kraju słońca, bogów i oliwek i cudownej greckiej muzyki dobiegła końca… i teraz na do widzenia-słowa ANTIJO… i z taka wiedzą umiejętnościami można śmiało wyruszyć na wakacje do Grecji.

Zapraszamy na film – link