Wycieczka do biblioteki

27.05.2024r. grupa „Odkrywców” odwiedziła bibliotekę osiedlową i wzięła udział w zajęciach edukacyjnych nt. „Biedronka”. Dzieci obejrzały krótki film przyrodniczy, gdzie poznały stadia rozwojowe tego owada, jego sposób poruszania się i odżywiania, wysłuchały wiersza J. Brzechwy „Żuk”, rozwiązywały zagadki o mieszkańcach łąki, wykonały własną biedronkę techniką origami płaskie. Na koniec wykonywały masażyk rówieśnikom ilustrujący wiersz.

Dzieci siedzą skrzyżnie w kręgu na dywanie. Za nimi regały z książkami. Pani bibliotekarka siedzi z dziećmi w kręgu i czyta wiersz.

Dzieci siedzą skrzyżnie w kręgu na dywanie bokiem do środka koła i wykonują masaż obiema rękami rówieśnikowi przed sobą. Pani bibliotekarka czyta im wiersz i pokazuje ruch do masażyku.