Wycieczka do Muzeum Podróżników

W dniu 28.02.24 r. grupa „Poszukiwacze” odwiedziła Muzeum Podrożników im. Tony’ego Halika w Toruniu. Celem wycieczki było uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych pt. „Walizka pełna skarbów”. Dzieci nie tylko przyswoiły sobie informacje związane z życiem Tonego Halika, ale jak przystało na prawdziwych poszukiwaczy, brały udział w odkrywaniu skarbów związanych z patronem naszego przedszkola. Torebka ze skóry pancernika, poncho w kolorze indygo prosto z Gwatemali, Sombrero z Meksyku czy maski Indian z dorzecza Amazonki – te i wiele innych atrakcji, kryły w sobie ogromne, zabytkowe kufry podróżne. Okazało się, że w tym muzeum zagadką może być wszystko – jeżeli jesteście zainteresowani, na którym okryciu wierzchnim, pośród mnogości wzorów i kolorów, ukryły się tajemnicze lwy, koniecznie odwiedźcie to miejsce. Naprawdę warto!

Dzieci z grupy "Poszukiwacze", podczas zajeć warsztatowych w Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika w Toruniu. Na pierwszym planie stoi dziewczynka trzymająca wydmuszkę jaja strusia. Dziewczynka patrzy w obiektyw aparatu, Jest zadowolona. Po lewej stronie kuca prowadząca warsztaty "Walizka pełna skarbów" Z tyłu widoczne stare kufry poróżne i walizka z metalowymi okuciami. Z przodu widać kilkoro siedzących dzieci, przysłuchujących się prowadzącej zajęcia.

Dzieci z grupy "Poszukiwacze", podczas zajeć warsztatowych w Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika w Toruniu. Na pierwszym planie stoi chłopiec podtrzymujący wraz z prowadzącą zajęcia, torebkę ze skóry pancernika. Chłopiec  jest radosny i zaciekawiony eksponatem. Za chłopcem stoi prowadząca warsztaty "Walizka pełna skarbów" . Po prawej stronie  widoczne stare, zamknięte kufry poróżne i walizka. Po lewej stronie stoi duży, otwarty kufer z eksponatami muzealnymi.  Z przodu widać kilkoro siedzących na poduszkach dzieci, przysłuchujących się prowadzącej zajęcia. Na ścianie,w tle, duża, czarno-biała  fotgrafia lokomotywy.

Dzieci z grupy "Poszukiwacze", podczas zwiedzania sali wystawowej w Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika w Toruniu. Dzieci w sali wystawowej przyglądają się eksponatom, które stanowią różne elementy stroju Indian z dorzecza Amazonki. Eksponaty są odzielone od zwiedzajacych szybą.  Prowadząca warsztaty opowiadania dzieciom o zgromadzonych tu przedmiotach. Dzieci są wyraźnie zaciekawione tematem.