Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 14 września 2023 roku grupa „Poszukiwaczy” wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Strażaków z toruńskiej jednostki pożarniczo-gaśniczej przy ul. Olsztyńskiej 6 w Toruniu. W sali edukacyjnej „Ognik” dzieci zapoznały się nie tylko z różnego rodzaju niebezpieczeństwami, ale także z zasadami postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Co istotne, przyswoiły sobie umiejetność alarmowania w nagłych sytuacjach, z wykorzystaniem numeru 112 . A rymowanka „Jeden, jeden i dwójeczkę, nauczymy się w chwileczkę” towarzyszyła dzieciakom, po powrocie do sali przedszkolnej, do końca dnia. Panowie Strażacy nie zapomnieli, co dzieci kochają najbardziej. Tak, są to bajki. A któż lepiej mógłby wpłynąć na dziecięcą wyobraźnię, jak kultowy „Reksio”? Był dzielny w bardzo odpowiedzialny sposób. I oto chodziło! Dzieciaki, nie tylko miały okazję zapoznać się z umundurowaniem i ekwipunkiem Strażaka, lecz także przez chwilę mogły się nim poczuć – przywdziewając strażacki strój! Dopełnieniem atrakcji było zwiedzanie wozu strażackiego, połączone z laniem wody z prądownicy. Panowie Strażacy dziękujemy za ciekawe zajęcia, ale przede wszystkim za to, że jesteście!!!

Na zdjęciu grupa 6-latków z PM 11 w Toruniu w sali edukacyjnej "Ognik" podczas prezentacji multimedialnej o zagrożeniach pożarowych. Dzieci wykazują zainteresowanie podejmowaną tematyką. W tle widoczni prowadzący zajęcia- strażacy oraz wystrój sali: rysunek naścienny z wozem strażackim, czerwone półki z biblioteczką oraz maskotką misiem - Strażakiem.

Na zdjęciu dzieci siedzą przez wyświetlaczem multimedialnym na podłodze i oglądają projekcję bajki "Reskio-Strażak". Towarzyszą im Strażacy z jednostki gasniczo-pożarowej. W tle rysunek naścienny wozu strażackiego z  trzema gaśnicami i wężem strażackim.

Na zdjęciu grupa 6-latków stoi naprzeciwko wozu strażackiego i z uwagą śledzi prezentację jednego ze Strażaków, związaną z jego wyposażeniem. Dzieci zgromadzone są w garażu jednostki gaśniczo-pożarniczej pomiędzy dwoma wozami, gotowymi do akcji.

Dziecko z grupy "Poszukiwacze" pozuje do zdjęcia w kurtce i hełmie strażackim. Zdjęcie wykonane w szatni sali edukacyjnej "Ognik".W tle pozostali uczestnicy zajeć edukacyjnych, również w przebraniach oraz prowadzący zajęcia Strażacy.