Zdobywcy – 30. edycja Akcji Sprzątanie świata – Polska

Dnia 15.09.2023r. „Zdobywcy” wzięli udział w Akcji „ Sprzątanie świata”. Dzieci wdrażane były do dbania o przyrodę, poznały skutki zaśmiecania świata. Zdobywcy utrwalili sobie także informacje dotyczące prawidłowej segregacji śmieci i jej wpływu na nasze środowisko dzięki udziałowi w zajęciach organizowanych przez przedstawiciela MPO. Następnie dzieci udały się do pobliskiego parku, gdzie zgodnie z poznanymi zasadami pomogły zadbać o jego czystość.

Zuzia: ” Pomagaliśmy dbać o naszą planetę, kiedy sprzątaliśmy park”.

Staś: ” Fajnie opowiadała Pani o zbieraniu śmieci. Mówiła jakie śmieci trzeba wrzucać do jakiego worka”.

Adam: ” Fajnie było jak znaleźliśmy dużo śmieci i mogliśmy je posprzątać”.

przedstawia grupę dzieci mającą na rękach założone gumowe, niebieskie rękawiczki. Dzieci znajdują się w parku.

Zdjęcie drugie przedstawia dzieci siedzące na dywanie. Dzieci zwrócone są w kierunku kobiety i makiet edukacyjnych przedstawiających zasady segregacji śmieci.

Na pierwszym planie zdjęcia trzeciego widoczni są dwaj chłopcy w gumowych rękawiczkach, którzy trzymają w dłoniach zebrane śmieci. W tle widać grupę dziewczynek.

Zdjęcie czwarte przedstawia chłopca wrzucającego śmieci do żółtego worka.