Zdobywcy – Dzień Kundelka

Dnia 25 października dzieci z grupy „ Zdobywcy” obchodziły „ Dzień kundelka”.  Tego dnia dzieciom podczas zabaw w przedszkolu towarzyszyły ich „ psie maskotki”. Zdobywcy  pogłębili swoją wiedzą na temat wybranych ras psów, odpowiedniej opieki nad zwierzętami. Dzieci  samodzielnie wykonały opaski na głowy z sylwetami kundelków, uczestniczyły w zabawach ruchowych wcielając się w rolę pieska, obejrzały, jak przystało na „ dzień kundelka”, bajkę „ O  czerwonym  psie Cliffordzie”, posłuchały czytanych przez nauczyciela opowiadań o dzielnych i bohaterskich psach. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich aktywnościach.

Zuzia: „Podobało mi się jak robiliśmy opaski”

Julia: „Fajny był ten film o pieskach. Widziałam tam nawet pieska podobnego do mojego”

Wojtek: „Wszystko było dziś fajne. To zadanie o rytmach też”

Zdjęcie pierwsze przedstawia Grupę dzieci ustawioną na tle tablicy z napisem „ Dzień kundelka”. Dzieci trzymają w rękach swoje maskotki psów.

Zdjęcie drugie przedstawia grupę dzieci siedzącą w kole na dywanie. Dzieci mają na głowach opaski przestawiające psie podobizny. W środku koła znajduje się ilustracje związane z opieką nad zwierzętami.

Zdjęcie trzecie przedstawia cztery dziewczynki i jednego chłopca klęczących na kolanach, udających psy. Dzieci mają na głowach opaski z sylwetami psów.