Zdobywcy – Dzień matematyki

Dnia 13.03. 2024r. Zdobywcy obchodzili w swojej grupie ” Światowy dzień matematyki na sportowo”. Dzieci wzięły udział w zmaganiach matematycznych połączonych z ruchem. Przedszkolaki poznawały cechy charakterystyczne zasady Fair play i próbowały stosować się do nich, doskonaliły umiejętność przeliczania w dostępnym dla siebie zakresie, utrwalały wiadomości na temat poznanych figur geometrycznych, wszystko to połączone zostało z wyzwaniami sportowymi.  Zdobywcom taka aktywna forma poznawania matematyki bardzo się podobała.
Zosia: ” Podobały mi się wszystkie zadania. były super.”
Sebastian: ” Najbardziej podobało mi się jak chodziliśmy w kółko i szukaliśmy takiej samej figury”
Julia: ” Fajny to był dzień i fajna ta matematyka”

Zdjęcie pierwsze przedstawia trzech chłopców próbujących wrzucić swoje woreczki gimnastyczne do odpowiedniej obręczy, W tle widać inne dzieci siedzące na dywanie

Zdjęcie drugie przedstawia chłopca stojącego w obręczy z pięcioma piłeczkami. Za chłopcem stoją trzy dziewczynki.

Zdjęcie trzecie przedstawia czterech chłopców trzymających w dłoniach koła z narysowanymi na nich kołami.

Zdjęcie czwarte przedstawia grupę dzieci trzymającą w dłoniach dyplomy. Dzieci stoją na tle tablicy z napisem " Dzień matematyki".

Zdjęcie piąte przedstawia dzieci maszerujące po taśmie ułożonej w kształt prostokąta. W tle widać tablicę z napisem " dzień matematyki".