Zdobywcy – Dzień Wody

Dnia 22.03.2024r. Zdobywcy obchodzili ” Światowy Dzień wody”. Tego dnia dzieci uczestniczyły w rozmaitych eksperymentach badających właściwości wody. Przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości na temat znaczenia wody dla życia ludzi, roślin i zwierząt, dowiedziały się dlaczego należy oszczędzać wodę i jak to robić. Dzieci wzięły również udział w wielu zabawach ruchowych związanych z wodą. Zdobywcy z dużym zaciekawieniem obserwowały przeprowadzane eksperymenty.
Magda: ” Wszystkie eksperymenty były super. Fajne było też jak pani Natalia pokropiła nas wodą, bo padał deszcz”
Staś: ” Super były eksperymenty. Najbardziej podobał mi się ten z kakao. Zrobię to w domu”
Amelia: ” Fajnie było jak mieliśmy w rękach kostkę lodu i uważaliśmy żeby się nie rozpuściła”

Zdjęcie pierwsze przedstawia czworo dzieci- dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Dzieci trzymają w rękach ołówki z nawleczonymi na nie rybkami. Dzieci próbują doprowadzić rybki do ołówków.

Na pierwszym planie zdjęcia drugiego znajduje się czworo dzieci- dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Dzieci trzymają w dłoniach kubki z wodą i mieszają  łyżką wsypane do nich substancje. Na drugim planie widać inne dzieci przyglądające się im.

Zdjęcie trzecie przedstawia grupę dzieci siedzącą na dywanie i obserwującą nauczycielkę wykonującą eksperymenty badawcze z wodą.