Zdobywcy i Traperzy – Spotkanie z psem

Dnia 15 kwietnia „Zdobywcy i „Traperzy” uczestniczyli w zajęciach z niezwykłym gościem – psem. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w kontakcie z psem, które zachowania są dozwolone wobec zwierzęcia, a które nie. Zdobywcy poznali również informacje na temat życia psów, ich upodobań i przyzwyczajeń. Mieli okazję zobaczyć psa- Margo jak wykonuje rozmaite sztuczki.  Dzieci uczestniczyły także w zabawach ruchowych, którym towarzyszył pies. Zdobywcy wyszli z zajęć zachwyceni.
Wypowiedzi „Zdobywcy”:
Magda: ” Pies był super, bardzo mi się podobał”;
Kornel: ” Podobało mi się jak pies robił sztuczki na torze przeszkód”;
Wiktor C.: ” A mi się podobało jak pies robił różne rzeczy, a my musieliśmy go naśladować”.
Zdjęcie pierwsze przedstawia troje dzieci- dwie dziewczynki i chłopca siedzących na dywanie i głaszczących psa.
Zdjęcie drugie przedstawia grupę dzieci siedzącą na dywanie. Dzieci podnoszą w górę karty przedstawiające psie łapy w różnych kolorach.
Na pierwszym planie widoczny jest chłopiec siedzący na dywanie i głaszczący psa. Obok chłopca znajduje się duża nadmuchana kostka do gry.  W tle widać inne dzieci siedzące na dywanie.
Wypowiedzi „Traperzy”
Maria: „Piesek był bardzo puszysty.”
Ala P.: „Podobało mi się, że można było głaskać pieska i wykonywał sztuczka”.
Laura: „Piesek słuchał swojego pana.”
Grupa dzieci siedzi na dywanie, przed nimi jest pies, dziewczynka głaszcze psa.
Dzieci siedzą w kole na dywanie, widać pomoce dydaktyczne czyli kostkę, dzieci uwaznie sluchaja prowadzącego
Dzieci podnoszą karty z czerwonymi łapkami psa jako wyrażenie swojego zdania na temat zasad w kontaktacie z psem.
Troje dzieci głaszcze psa we właściwy sposób. Siedzą na dywanie. W tle widać resztę grupy przedszkolnej.