Zdobywcy i Traperzy – „W świecie mrówek” – warsztaty przyrodnicze

9 kwietnia dzieci z grup „Zdobywcy” i „Traperzy” uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, podczas których poznali sposób życia mrówek w środowisku przyrodniczym. Dzieci obejrzały przekrój mrowiska i dowiedziały się, dlaczego mieści się w nim kilka wyjść. Usłyszały, w jaki sposób mrówki się komunikują i jaka hierarchia panuje w mrowisku. Na koniec oglądały świat mrówczymi oczami przez specjalny obiektyw.

„Zdobywcy”
Magda: ” Wszystko mi się podobało i wszystko było ciekawe”;
Olek: ” Podobało mi się jak patrzyłem taką jakby lornetką i widziałem tak jak mrówka”;
Wiktor S. : ” Podobało mi się, że dostaliśmy mrowiska i mrówki”;

Zdjęcie pierwsze przedstawia chłopca, który przykłada sobie do oczu urządzenie wyglądem przypominające lornetkę, dzięki któremu może oglądać świat z perspektywy mrówki. Inny chłopiec uważnie mu się przygląda.
Zdjęcie drugie przedstawia grupę dzieci siedzącą na dywanie i uważnie przyglądającą się eksponatom prezentowanym przez prowadzącego zajęcia.
„Traperzy”
Szymon: „Mrówki są bardzo mądre, tworzą korytarze w swoim domu.”
Alicja P.: „Dom mrówek może być bardzo duży.”
Adaś: „Królowa jest najważniejsza w mrowisku.”
Grupa dzieci siedzi przed prowadzącym na dywanie, uważnie przysłuchują się opowieściom o życiu mrówek. Gromadka dzieci siedzi na dywanie, jedna dziewczynka przykłada do oczy przyrząd, który ukauzuje jak widzą mówki. Dzieci oglądają makietę mrowiska i poznają jego tajemnice czyli mnóstwo korytarzy . Dzieci siedzą na dywanie. PRowadzący opowiada o mrowisku.