Zdobywcy – Mikołajki

6 grudnia, jak co roku, dzieci z grupy Zdobywcy obchodziły mikołajki. Dzień ten rozpoczął się wyjątkowo, ponieważ wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono z mikołajkowymi czapkami. Następnie Zdobywcy przystroili ozdobami choinkę, przez co w sali zapanowała magiczna atmosfera. Podczas obchodów mikołajek dzieci ze wszystkich grup zgromadziły się na sali wielofunkcyjnej, gdzie wysłuchały treść listu od świętego Mikołaja. List ten okazał się początkiem naszej zabawy w małych detektywów. Dzieci za pomocą wyznaczonych tropów docierały do stacji, z których dowiadywały się o tradycjach świątecznych w innych krajach. Na każdej stacji dzieci czekały ciekawe zadania m.in. wykonanie Mikołaja z origami, segregowanie bombek według przyjętego kryterium, czy układanie puzzli. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z wykonaniem zadań. Na koniec otrzymały od świętego Mikołaja worek pełen prezentów, które bardzo dzieci ucieszyły.
Magda: ” Wszystko mi się bardzo podobało”;
Wojtek: ” Podobało mi się jak szukaliśmy tropów i robiliśmy zadania”;
Wiktor S.: ” Fajne dostaliśmy od Mikołaja prezenty”;
Zdjęcie pierwsze przedstawia grupę dzieci ustawioną w rzędzie. Na pierwszym planie widać chłopca ubranego w czerwoną koszulkę ze świętym Mikołajem i mikołajkową czapkę. Dzieci znajdują się na schodach na korytarzu przedszkola.
Zdjęcie drugie przedstawia grupę dzieci ubraną w czerwone koszulki i mikołajkowe czapki. Dzieci siedzą wokół stołu i wykonują zadanie.
 Zdjęcie trzecie przedstawia grupę dzieci ubraną w stroje w kolorze czerwonym i mikołajkowe czapki. Dzieci siedzą pod choinką i oglądają otrzymane od świętego Mikołaja worki z upominkami.