Zdobywcy, Traperzy, Badacze – zajęcia ruchowe z zawodniczkami Toruńskiego Klubu Sportowego „JUDO”

Dnia 25 kwietnia dzieci z grup: „Badacze”, „Zdobywcy” i „Traperzy” mieli okazję do wzięcia udziału w zajęciach ruchowych z zawodniczkami Toruńskiego Klubu Sportowego „JUDO”. Dzieci dowiedziały się czym jest JUDO i z jakiego kraju pochodzi ta dyscyplina sportowa. Zawodniczki przywitały się z przedszkolakami w języku japońskim, następnie wszyscy wzięli udział w rozgrzewce, w której były przewroty, pady i elementy akrobatyki. Następie dzieci poznały 3 rzuty ( Tai-otoshi, O-goshi, osoto-gari) i  dwa trzymania. Zawodniczki zaprezentowały mały pokaz rzutów dzieci czyli próbowanie rzutu osoto-gari. W głównej części spotkania był trening z dziećmi:  nauka padu w tył, który dzieciom może się przydać nawet przy zwykłych upadkach i nauka dwóch trzymań ( Yoko-shiho-gatame, Hon-kesa-gatame). Na koniec była krótka pogadanka, czyli pytania dzieci oraz wspólne pożegnanie się po japońsku.

Filmik z fotorelacją – klik